Pod Klínovcem - levné ubytování u skiareálu Klínovec

Rekreační dům Ceníky Kontakty Mapy Fotky Okolí Chalupa Na Bídě

Chalupa na Bídě

Chalupa na Bídě Omlouváme se, chalupa je dočasně v rekonstrukci. Chalupa se nachází v Krušných horách v horském městečku Loučná pod Klínovcem. Je umístěna na polosamotě v části zvané Na bídě cca 400m nad středem obce směrem k lyžařskému areálu na Klínovci, od něhož -je vzdálena 500m.

Objekt je po celkové rekonstrukci provedené v letech l993-1997, celý je vytápěn elektrickým topením. V chalupě je k dispozici v přízemí lyžárna v zádveří, kuchyňka s jídelnou, komora-místnost s lednicí pro uložení potravin, sociální zařízení-koupelna (vana+WC, teplá+studená voda), dále dílna pro drobné opravy lyžařské výstroje a dřevník se zásobou dřeva pro příležitostní topení v krbových a kachlových kamnech. Kuchyňka je komplexně vybavena pro přípravu a konzumaci jídla. K dispozici je rychlovarná konvice, kávovar, opékač topinek, plynová varná deska, mikrovlnná trouba, elektrická trouba a kachlové kamna s troubou.

V prvním patře v podkroví se nachází dvě ložnice po čtyřech a šesti lůžkách, včetně povlečených lůžkovin, dále sociální zařízení s umyvadlem, WC, sprchovým koutem se studenou i teplou vodou, společenská místnost s barevnou televizí s tuzemskými programy a satelitním příjmem, sedačkou, jídelním stolem, krbovými kamny a galerií, na které jsou m.j. položeny matrace s lůžkovinami, a i zde je možno ubytovat dva rekreanty. Dále se v jídelně může použít rozkládací gauč pro dvě osoby. Celkem lze tedy ubytovat čtrnáct rekreantů.
Rekreace je vhodná po celý rok. V letních měsících lze pořádat pěší tůry, jezdit na horských kolech. Koupání je možné v krytých bazénech v Karlových Varech, v obci Oberwiesenthal, nebo v hotelu Nástup cca 2km od obce Loučná.
V zimě je sport č. 1 lyžování. U chalupy jsou mírné svahy vhodné k výuce lyžování, jízdě na saních, bobech ap. Děti lze bez obav o bezpečnost nechat hrát venku bez stálého dozoru. V obci Loučná jsou dva vleky délky 100 a 300m. Ve vzdálenosti 500 m pěší, nebo 2 km autem se nachází lyžařské středisko Klínovec-sever s devíti vleky a sjezdovkami pro začátečníky i pro náročné, délky od l00m do 3km. Z Jáchymova lze použít sedačkovou lanovku přímo na Klínovec, pod kterou prochází nejdelší sjezdovka. V oblasti Klínovce a Božího Daru jsou udržované běžecké tratě.

Stravovat se lze v obci v několika restauracích a posedět u kávy v cukrárně, nebo nakoupit v místních obchodech. V obci je pěší přechod do SRN do obce Oberwiesenthal-střediska sportů se třemi vleky a sjezdovkami, zimním stadionem a vhodné svahy lze využít pro skoky padákem případně rogalem. Dále lze pořádat výlety do Karlových Varů, Jáchymova, Božího Daru ap. Karlovy Vary jsou vzdáleny 25 km. V lázeňském městě jsou termální léčivé prameny, termální bazény, Karlova vyhlídka a další památky a zajímavosti.

Pozn: Ubytovaný před odjezdem provede úklid v kuchyni (t.j umyté a uklizené nádobí, vyklidí lednici). Hygienické potřeby t.j ručníky, mýdlo, toaletní papír(vyjma jedné náplně v každé koupelně) nejsou zahrnuty v ceně. Majitel od ubytovaného vybere při příjezdu vratnou zálohu 1.000 Kč (na krytí případných škod v objektu).
V ceně není zahrnutý turistický poplatek obci. Parkování je zdarma, v letních měsících přímo u objektu, v zimních měsících na soukromém parkoviště u penzionu Pod Klínovcem (vzdál. cca 450m). Přepravu zavazadel v zimním období zajišťujeme pomocí sněžného skútru.
Cena ubytování je závislá od ročního období a atraktivnosti termínu a pohybuje se v rozmezí od 7.000 do 22.000 Kč/týden[/u]

Odkaz:

http://podklinovcem.cz

© 2009 Abdul

TOPlist