Pod Klínovcem - levné ubytování u skiareálu Klínovec

Rekreační dům Ceníky Kontakty Mapy Fotky Okolí Chalupa Na Bídě

Mapy

Západ ČR

Západ ČR Obec Loučná pod Klínovcem se nachází přibližně v polovině pásu Krušných hor na půl cesty mezi Ústím nad Labem a Chebem (stejně tak na půl cesty mezi Chomutovem a Karlovými Vary).

Krušné hory

Krušné hory Do obce Loučná pod Klínovcem vedou dvě hlavní přístupové trasy. Obě vedou od silnice číslo E442 lidově nazývané třinactka. První vede od západu z Ostrova přes Jachymov a Boží Dar. Druhá vede od severu z Chomutova přes Křímov, Výsluní a Meděnec. Ze silnice E442 lze odbočit i v jiných místech, jedna ze zajímavých tras vede také z Kadaně přímo na Měděnec a dále do Loučné.

Obec Loučná Pod Klínovcem

Obec Loučná Pod Klínovcem

Turistické stezky

Turistické stezky V okolí je možné naplánovat velké množství cyklistických a pěších výletů na půl dne či celý den, které vás nejen provedou krásnou krajinou okolí Klínovce, ale zavedou vás i na prohlídku Štoly Panny Marie Pomocné v Měděnci atd. Zavítáte zde do historie těžby v těchto místech a budete mít možnost nahlédnout do života tehdejších horníků.

K dispozici máte výběr tří cyklovýletů:

1. “Měděnka”, která nás zavede na zmiňovaná místa v okolí Měděnce.
2. “Blatenka”, při tomto výletu se podíváme do okolí Horní Blatné, do “Ledové jeskyně” a na “Strašidla”.
3. “Ježíškova cesta” je výlet přímo pro děti. Je nejmíň náročný, a děti se zde jistě velice pobaví.

Plánek skiareálu

Plánek skiareálu Nachází se bezprostředně nad městem Loučná pod Klínovcem a poblíž Božího Daru, 4 km severovýchodně od Jáchymova v okrese Karlovy Vary na hřebeni Krušných hor, asi 2 kilometry severozápadně leží hraniční přechod s Německem a město Boží Dar. Pod severními svahy se rozkládá německé lázeňské město Oberwiesenthal, nad ním se tyčí masiv hory Fichtelberg, která je jen o 30 metrů nižší než Klínovec. Východně, podél hraničního potoka Polava, která pramení na svazích Klínovce v Německu, leží české město Loučná pod Klínovcem a ještě východněji za holým a plochým hřebenem Háj u Loučné.

Skiareal

Nový skiareal

Od sezony 2012/13 bude v provozu další nová 4sedačková lanovka sjezdovky "Přemostěná".

Od sezony 2011/12 je uvedena do provozu nová čtyřsedačková lanovka s krytem- bublinou.

Mapa běžeckách tratí

© 2009 Abdul

TOPlist