Pod Klínovcem - levné ubytování u skiareálu Klínovec

Rekreační dům Ceníky Kontakty Mapy Fotky Okolí Chalupa Na Bídě

Rekreační dům

Rekreační dům Poloha a dosažitelnost

Dům se nachází v horském městečku Loučná pod Klínovcem. Příjezd je možný nejlépe osobním automobilem. Parkování je zajištěno na vlastním parkovisti u domu.

Vybavení a služby

V rekreačním domě č.p. 68 je hostům k dispozici 6 ložnic se sprchou a WC. V přízemí je umístěna plně vybavená kuchyň a velice pěkná jídelna s krbovými kamny a TV. V přízemí se dále nachází pánské a dámské toalety, místnost pro kola/lyže. V 1.patře jsou ložnice 2x2 a 2x3 lůžka. Ve 2.patře jsou dvě čtyřlůžkové ložnice. Max. počet osob je 18. Z domu je velice pěkný výhled na lyžařské svahy Klínovce a Oberwiesenthalu.

Rekreace a služby v okolí

Rekreace je vhodná po celý rok. V letních měsících lze pořádat pěší tůry, jezdit na horských kolech, houbaření a sběr lesních plodů. Koupání je možné v blízkém bazénu v hotelu Nástup, termálních bazénech v Karlových Varech a bazénu v obce Oberwiesenthal, nebo v aquparku v Marienbergu. Dále se zde nachází letní bobová dráha. V zimě je sport č.1 lyžování. V blízkosti domu jsou mírné svahy vhodné k výuce lyžování, jízdě na saních, bobech ap. Děti lze bez obav o bezpečnost nechat hrát venku nad penzionem bez stálého dozoru. V obci Loučná jsou dva vleky délky 100 a 300m. Přímo z obce Vás odveze SKI BUS k lyžařskému areálu lyžařského střediska Klínovec-sever s velkým počtem vleků a sjezdovek pro začátečníky i pro náročné, délky od 100m do 3km. K dispozici je lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení. Z Jáchymova lze použít sedačkovou lanovku přímo na Klínovec, pod kterou prochází nejdelší sjezdovka. V oblasti Klínovce, Božího Daru a Oberwiesenthalu jsou udržované běžecké tratě. Stravovat se lze v obci v několika restauracích a posedět u kávy v cukrárně, nebo nakoupit v místních obchodech. V obci je pěší přechod do SRN do obce Oberwiesenthal - střediska sportů s propojenou sítí vleků a sjezdovek, zimním stadionem a vhodné svahy lze využít pro skoky padákem případně rogalem. Dále lze pořádat výlety do Karlových Varů, Jáchymova, Božího Daru ap. Karlovy Vary jsou vzdáleny 25km. V lázeňském městě jsou termální léčivé prameny, termální bazény, Karlova vyhlídka a další památky a zajímavosti.

Odkaz:

http://podklinovcem.cz

© 2009 Abdul

TOPlist