Pod Klínovcem - levné ubytování u skiareálu Klínovec

Rekreační dům Ceníky Kontakty Mapy Fotky Okolí Chalupa Na Bídě

Okolí

Skiareál

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy, v blízkosti hranic s Německem. Od sezony 2011/12 je v provozu nová 4sedačková lanovka skrytem-"bublinou" a prodloužená sjezdovka "Pařezovka". V arealu jsou přímo na sjezdovce dvě nové restaurace - pizerie. Od sezony 2012/13 bude v provozu ...

http://zima.klinovec.cz/index.php?lang=cs

Obec Loučná

Rekreace je vhodná po celý rok. V letních měsících lze pořádat pěší tůry, jezdit na horských kolech, houbaření a sběr lesních plodů. Koupání je možné v blízkém bazénu v hotelu Nástup, termálních bazénech v Karlových Varech a bazénu v obce Oberwiesenthal, nebo v aquparku v Marienbergu. Dále se zde nachází letní bobová dráha. V zimě je sport č.1 lyžování. V ...

http://loucna.eu

Boží Dar

Boží Dar leží v Západních Čechách, severním směrem od Karlových Varů v těsné blízkosti státní hranice s Německem. Boží Dar je nejvýše položené městečko ve Střední Evropě, jeho nadmořská výška je 1028 metrů. Městečko je obklopeno vrcholky a lesy naléžející do pohoří Krušných hor. Boží Dar patří mezi nejvýznamnější střediska zimních sportů. Na ...

http://www.bozi-dar.cz/

Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem ČR.
Světoznámé lázně s léčivými minerálními prameny a termálním bazénem pro veřejnost.
Vzdálenost z Loučné 25 km.

Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle ...

http://karlovyvary.cz

Jáchymov

V městě je pekné wellnes - relax po lyžování.

Rudný vrch na Měděnci se štolou

Rudný vrch na Měděnci se štolou Štolu Marie Pomocné najdete jen pár desítek metrů nad obcí. Prohlídka Štoly Marie Pomocné trvá cca 40 minut. Začátek je o víkendu každou celou hodinu. Obec Měděnec se nachází v Krušných horách nedaleko Klášterce nad Ohří. Je spojována především s těžbou nerostného bohatství. K Měděnci patří osady Kamenné, Kotlina, Mýtinka, Horní Halže a území bývalé ...

http://www.medenec.cz

Svatošské skály

Skály byly v roce 1933 vyhlášeny národní přírodní památkou. Nachází se v údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem. Skupina mohutných žulových skal vytváří pozoruhodné útvary např. zkamenělý svatební průvod, Štolu Benátčanů (umělá jeskyně) a hradiště Starý Loket (pravěké sídliště na skalním ostrohu nad řekou Ohře ze střední doby kamenné).

Loket nad Ohří

Městečko bylo založeno v 13. století. Dominantou města je gotický hrad. V r. 1979 byl v Loket vyhlášen městskou památkovou rezervací. Právě z loketského hradu vyjížděl král Karel IV. na hony. Při jednom z honů prý objevila jeho lovecká skupina první karlovarský horký pramen.

Zajímavosti ve městě a okolí:

Starobylý kamenný hrad Loket

Vápenka u Kovářské

Vápenku najdete nedaleko za nádražím v Kovářské, jihozápadně od obce. Doporučuji. V létě krásná tůra. Fotografie -viz oddíl fotky.

http://kovarska.cz

Kyselka

Obec leží v kotlině řeky Ohře na okraji Doupovských hor. Léčebné prameny zde byly známy od středověku. Minerální voda se tu stáčela pod názvem Buková kyselka a Kysibelka. Od roku 1873 byla voda expedována pod označením Mattoniho kyselka podle zakladatele závodu Jindřicha Mattoniho. Minerální voda Mattoni se zde stáčí dodnes.

Do Kyselky dojedete ...

Mariánské lázně

Druhé největší lázně České republiky se mohou pochlubit, stejně jako Karlovy Vary, mnoha minerálními prameny. Město je jedním z vrcholů tzv. „Lázeňského trojúhelníku“, do kterého patří ještě Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Lázně přijímají pacienty především s onemocněními ledvin, močových cest, zažívacího a pohybového ústrojí, dýchacích cest, ...

Bečov nad Teplou

Bečov byl založen ve 13. století. Přibližně ve stejné době byl založen i hrad. Zámecká část objektu vznikla v 18. století. Součástí jednoho z prohlídkových okruhů je unikátní relikviář sv. Maura. Spojení s Karlovými Vary zajišťují vlaky a autobusy.

Zajímavosti ve městě a okolí:

Hrad a zámek Bečov
Kostel sv. Jiří

Klášterec nad Ohří

Leží směrem na SV od Karlových Varů. Dostanete se sem vlakem nebo autobusem. Město vzniklo asi ve 14. století. Král Přemysl Otakar II. jej začlenil do majetku rodu Šumburků. Právě oni přidružili Klášterec k perštejnskému panství.

Zajímavosti ve městě a okolí:

Zámek Klášterec nad Ohří
Letohrádek Sala terrena
Kostel ...

Františkovy Lázně

Lázně byly založeny na počest císaře Františka na konci 18. století. „Zázračné prameny“ ovšem pomáhaly léčit nemoci už o několik století dříve. Františkovy Lázně jsou vyhlášeny léčbou ženských nemocí a sterility. Jsou třetím vrcholem „Lázeňského trojúhelníku“.

Zajímavosti ve městě a okolí:

Městské muzeum

Cheb

V roce 1322 přislíbil král Jan Lucemburský Chebu všechna městská práva. V západočeském městě najdeme mnoho historických památek v čele s hradem z poloviny 12. století. Chebem prošla řada významných architektů, kteří zde po sobě zanechali mnoho krásných staveb.

Zajímavosti ve městě a okolí:

Chebský hrad
Kostel sv. Mikuláše

Ubytování v okrese Chomutov

http://www.ubytovani-chomutov.com

Top 10

TOP TEN
Náš region má mnoho "nej" a my jsme pro Vás některá z nich vybrali. Vypravte se na netradiční místa, ochutnejte místní speciality........
NEJ Karlovarského kraje aneb poznáte jej když…. ….se hovoří o lázeňství, Becherovce, lázeňských oplatkách, Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech či Karlově běhu.

Golf

Golf resort Karlovy Vary
Golf Resort je jedním z nejstarších areálů nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Rozkládá se pouhých 5 km od centra Karlových Varů. V nedávné době proběhla rekonstrukce celého hřiště a stavba klubovny. Na hřišti se pořádají významné evropské turnaje.

Astoria Golf Resort Cihelny
Slavkovský les, Bečov nad ...

http://www.krusnohorci.net/

© 2009 Abdul

TOPlist